3 niebanalne pomysły na odświeżenie ogrodu lub działki

3 niebanalne pomysły na odświeżenie ogrodu lub działki

Nadeszła wiosna, a wraz z nią sezon na wypoczynek w przydomowym ogródku czy na działce. Jeśli czujesz, że najwyższy czas coś w nich zmienić, ale nie masz pomysłu, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiamy 3 niebanalne pomysły na to, jak prosto i efektownie odmienić ogród.

Łąka pełna kwiatów

Pierwszy pomysł wymaga nieco przestrzeni, sprawdzi się więc idealnie w większym, niezagospodarowanym w pełni ogródku lub na działce. Jest nim przetransformowanie trawnika w prawdziwą kwietną polanę. Dzięki dostępnym w sieci mieszankom nasion kwiatów polnych zakładanie łąki kwietnej nie jest trudniejsze niż założenie trawnika. To świetna opcja dla każdego, kto nie ma zbyt wiele czasu na zajmowanie się ogrodem. Jeśli dysponujesz przestrzenią, której nie używasz, to zamień ją w łąkę pełną kwiatów. Nie będzie to trudne ani drogie, a pozwoli Ci stworzyć cudowne miejsce do wypoczynku. Jeśli wybierzesz nasiona odmian wieloletnich, to pięknymi kwiatami polnymi będziesz cieszyć się przez długie lata.

Unikalne miejsce spotkań

Drugi pomysł to stworzenie w ogrodzie stylowego miejsca na imprezy rodzinne lub spotkania ze znajomymi. Pomoże w tym unikalne, wielofunkcyjne palenisko. Grill, ognisko, miejsce na przechowywanie drewna - wszystko w jednym. Takie rozwiązanie świetnie prezentuje się w każdym ogrodzie czy na działce. Jest także świetnym "głównym punktem", wokół którego można łatwo zbudować przyjemne i funkcjonalne miejsce spotkań. Wystarczy dołożyć ławeczki lub krzesełka i stolik ogrodowy. Wielofunkcyjne palenisko to nie tylko ciekawy design, ale także ogromna wygoda i bezpieczeństwo. Dzięki niemu będziesz w stanie w stu procentach bezpiecznie rozpalić zarówno grilla, jak i ognisko.

Nietypowe rabatki kwiatowe

Ostatni pomysł to niecodzienna wariacja tego, czego nie może zabraknąć w przydomowym ogrodzie - czyli przepięknych, barwnych rabatek. Nasza propozycja to otoczenie nimi rosnących wewnątrz ogrodu drzew i krzewów. Łącząc je wąskimi, kwietnymi "ścieżkami" uzyskasz nietypowy efekt, który świetnie wypełni przestrzeń. Będzie to zmiana, która znacznie odmieni Twój ogród. Dobór kwiatów? Absolutnie dowolny, tutaj możesz zaszaleć, pamiętaj tylko o tym by uwzględnić wymagania poszczególnych odmian. Konkretnych inspiracji możesz poszukać w sklepach internetowych oferujących cebulki kwiatów. Znajdziesz w nich mnóstwo gatunków i odmian wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami.

Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować Cię do działania. Jeśli nadal czujesz niedosyt lub szukasz czegoś innego, to zapraszamy do innych artykułów. Kolejne porady i zestawienia już wkrótce!