Aranżacja niewielkiego mieszkania

Aranżacja niewielkiego mieszkania

Aranżacja niewielkiego mieszkania w bloku to nie lada wyzwanie. Każdy centymetr pomieszczenia powinien być dokładnie przemyślany i wykorzystany, Dzięki temu, mieszkanie będzie nie tylko funkcjonalne, ale także spójne i urządzone stylowo. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania mieszkania o niewielkim metrażu?

Oświetlenie

W niewielkim mieszkaniu bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Warto zadbać o to, aby każdy kąt mieszkania był dobrze oświetlony. Dzięki temu, pomieszczenia będą wydawać się bardziej przestronne, mimo niewielkiej ilości miejsca. Idealnie zaprojektowane oświetlenie optycznie powiększy pomieszczenia, a także z pewnością pozytywnie wpłynie na ich estetykę. O ile w przypadku dużych mieszkań idealnie prezentują się różnego rodzaju rozłożyste żyrandole i oryginalne lampy, to w przypadku małego mieszkania powinniśmy postawić na minimalizm. Dodatkowo warto zastanowić się nad kilkoma źródłami światła. Na przykład w salonie świetnie sprawdzą się lampy sufitowe wiszące jako główne źródło światła, ale warto zamontować także kinkiety lub listwy LED, jako dodatkowe oświetlenie. Jeśli w takim pomieszczeniu znajdzie się lustro, dodatkowo optycznie je powiększy, a całość będzie wyglądać jak stylowe mieszkanie z magazynu wnętrzarskiego.

Meble w niewielkim mieszkaniu

W mieszkaniu o niewielkim metrażu ważny jest każdy centymetr. Meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne i współgrać z stylem panującym w pomieszczeniach. W niewielkich mieszkaniach niewskazana jest duża ilość szafek czy komód, ponieważ będzie ono sprawiać wrażenie zagraconego i mniejszego, niż jest w rzeczywistości. Zatem warto postawić przede wszystkim na jakość, funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Stylowe meble dębowe, idealnie sprawdzą się w niewielkim mieszkaniu, między innymi ze względu na kolor drewna, który sprawi, że wnętrze będzie przytulne. W połączeniu z jasnymi ścianami i dodatkami mieszkanie będzie wyglądać niezwykle stylowo i przestronnie.

Balkon, czyli oaza w małym mieszkaniu

Balkon jest idealnym miejscem do odpoczynku. Zwłaszcza, jeśli posiadamy małe mieszkanie, balkon staje się niejako przedłużeniem mieszkania. Jest to przestrzeń, którą warto odpowiednio zaaranżować. Może się on stać nie tylko ulubionym miejscem w domu, idealnym do odpoczynku i relaksu, ale także przy odpowiednim zaprojektowaniu przestrzeni, z pewnością znajdzie się miejsce do przechowywania, na przykład narzędzi. Świetnym rozwiązaniem są także markizy balkonowe. Wrocław i wiele innych dużych miast w Polsce to miejsca, w których z pewnością znajdziemy firmę oferującą montaż markiz. Dzięki temu, nawet latem, podczas upalnych i słonecznych dni, odpoczynek na balkonie będzie niezwykle przyjemny i relaksujący.