Dlaczego warto inwestować w nieruchomości premium?

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości premium?

Inwestorzy uwielbiają nieruchomości. Ich wartość od rośnie w szybkim tempie, pozwalając osiągać często niebagatelne zyski. Co ważne, na nieruchomościach można zarabiać na kilka sposobów - przez tzw. flipy, wynajem lub najem krótkoterminowy. W tym artykule sprawdzamy, dlaczego warto zainteresować się również nieruchomościami premium.

Boom na rynku nieruchomości

Według wielu ekspertów, dobry czas na inwestowanie w nieruchomości jest … zawsze. Mimo że obecnie notowany duży popyt znacząco podwyższa ceny mieszkań, apartamentów oraz działek, to niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało być taniej. Ziemia, sama w sobie jest dobrem ograniczonym - to znaczy, że nie będzie można wyprodukować nowej powierzchni. Dlatego, siłą rzeczy, wartość nieruchomości musi rosnąć.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się przeznaczyć swoje środki finansowe właśnie na zakup działki lub mieszkania. Taka inwestycja może przynosić nie tylko krótkoterminowe zyski (np. z tytułu wynajmu), ale również długoterminowe.

Coraz więcej klientów segmencie premium

Za inwestowaniem w nieruchomości premium przemawia również fakt, że przyciąga on coraz więcej osób. Są to przede wszystkim młodzi ludzie, którzy dzięki cyfrowej rewolucji, której jesteśmy świadkami, posiadają większe zasoby finansowe niż ich rówieśnicy jeszcze kilkanaście lat temu. Co ważne, nie tylko posiadają oni więcej pieniędzy, ale również chętniej je wydają - nie tylko na drogie ubrania czy sprzęty elektroniczne, ale również nieruchomości o podwyższonym standardzie.

W taki opis doskonale wpisują się nieruchomości premium na wynajem. To wszelkiego rodzaju luksusowe apartamenty czy miejsca w aparthotelach, które przeznaczone są dla osób zamożnych. Jedno doba często kosztuje w nich nawet kilka tysięcy złotych. Nie trzeba się jednak obawiać o klientów - tych coraz szybciej przybywa.

Wysoki zwrot z inwestycji

Niezależnie od tego, czy zamierzasz zarabiać na wynajmie (krótko- lub długoterminowym), czy też po prostu na sprzedaży nieruchomości, działając w segmencie premium można liczyć na znacznie wyższy zwrot z inwestycji, niż ma to miejsce na klasycznym rynku. Wszystko za sprawą dużej bariery wejścia - konieczne jest posiadanie dużej liczby gotówki lub wysokiej zdolności kredytowej.

z drugiej strony, również kupujący lub wynajmujący są w stanie zaoferować dużo wyższą stawkę, niż ma to miejsce na zwykłym rynku. W ten sposób, sama inwestycja zwraca się dużo szybciej - na czym powinno zależeć każdemu, kto inwestuje swoje pieniądze.