Domy nowoczesne - wyjątkowe projekty

Domy nowoczesne - wyjątkowe projekty

Budowa domu jest coraz droższa. Nie odstrasza to jednak Polaków przed stawianiem nowych budynków mieszkalnych. Co więcej, coraz chętniej decydują się oni na wyjątkowe projekty - kosztem wyższej ceny, stawiają na funkcjonalność i nieprzeciętny design.

Projekty domów nowoczesnych

Funkcjonalne, ekologiczne i designerskie. Tak w wielkim skrócie można opisać projekty domów nowoczesnych proponowane nam przez projektantów. Dominują w nich duże przeszklenia w modernistycznej aranżacji - to jeden z ich wyróżników. Za ich sprawą do środka wpada dużo światła, przez co pomieszczenia są jasne i nasłonecznione. Warto również zwrócić uwagę na wymiary nowych domów. Z reguły nie są one zbyt duże. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze ceny działek oraz materiałów budowlanych są bardzo wysokie. A po drugie, właściciele domów jednorodzinnych  wybierają dodatkowe metry ogrodu, zamiast większych pomieszczeń.

Projektanci stawiają również na praktyczność. Dominują więc domy parterowe ze strychem, który można w przyszłości zaadoptować na mieszkalną część domu. Chętnie instalowane są w nich rozwiązania typu smart, które mają nie tylko pozytywnie wpłynąć na wysokość rachunków, ale również ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Agregaty chłodnicze

Ciekawą kwestią jest również wyposażenie nowoczesnych domów. W większości są one ekologiczne i funkcjonalne. Dotyczy to niemal wszystkich urządzeń. Od energooszczędnych żarówek LED w salonie, aż po agregaty chłodnicze. Coraz częściej montowane są w nich również klimatyzacje, które jeszcze kilka lat temu nie były w Polsce popularne. Dzisiaj sięga po nie coraz więcej osób.

Zmieniają się preferencje nie tylko do urządzeń domowych, ale również korzystania z odnawialnych źródeł energii. Dzisiaj niemal każdy nowobudowany dom wykorzystuje przynajmniej jedno z nich. Najpopularniejsze są oczywiście panele fotowoltaiczne, które pozyskują energię ze słońca. Rośnie jednak popularność także innych rozwiązań - między innymi pomp ciepła.

Granit płomieniowany

Nowoczesne domy to również nowoczesny design. We wnętrzach dominuje obecnie minimalistyczny styl, polegający na tym, że znikają z otoczenia wszystkie zbędne elementy. Takie podejście nie oznacza jednak, że właściciele nowych budynków całkowicie rezygnują z wyjątkowych aranżacji. Dalej pojawiają się w nich niecodzienne rozwiązania. Jednym z nich jest granit płomieniowany. Doskonale odnajduje się on w kuchni oraz łazience, ale dzięki swoim właściwościom estetycznym może być z powodzeniem wykorzystywany również w salonach.