Funkcjonalny i przytulny salon

Funkcjonalny i przytulny salon

Salon to miejsce, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. To w nim odbywają się spotkania z rodziną i przyjaciółmi. To także miejsce, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po całym dniu w pracy. Sprawdź, jak urządzić salon, aby był nie tylko nowoczesny, funkcjonalny, ale także przytulny.

Funkcjonalnie i przytulnie

Salon jest pomieszczeniem, które powinno być nie tylko przytulne i stylowo urządzone, ale także funkcjonalne. Przede wszystkim, bardzo ważne jest, jaką podłogę zdecydujemy się wybrać do salonu. Kafle nie będą dobrym pomysłem, dla osób, którym zależy na tym, aby pomieszczenie było przytulne. To również kiepski pomysł, jeśli posiadamy dzieci, gdyż wiele zabaw odbywa się na podłodze. Najlepszym rozwiązaniem będą zatem panele laminowane lub drewniane. Odcień drewna zdecydowanie ociepli wnętrze naszego salonu. Kolejnym ważnym aspektem są meble. Nie powinno być ich zbyt wiele. Warto wziąć pod uwagę materiał z jakiego są wykonane. Świetnie sprawdzą się meble dębowe, które z pewnością będą pasować do przytulnego wnętrza, ale także dzięki wysokiej jakości materiału, z jakiego są wykonane, przetrwają wiele lat. Najlepszym rozwiązaniem w salonie będzie szafka rtv, komoda, a także stolik kawowy. Takie rozwiązanie jest funkcjonalne, gdyż  dostarcza nam odpowiednią ilość miejsca do przechowywania.

Oświetlenie

W salonie, kluczową rolę odgrywa oświetlenie. Główne źródło światła powinno mieć ciepłą barwę, a także odpowiednio jasną żarówkę. Tego typu światło sprawdzi się na co dzień. Świetnym rozwiązaniem są nowoczesne plafony sufitowe. Dzięki swojemu klasycznego wyglądowi będą pasować do wielu aranżacji. Plafony, dzięki temu, że przylegają do sufitu i nie zajmują zbyt wiele miejsca, nie przytłaczają pomieszczenia i sprawiają, że jest estetyczne. Bardzo ważne jest także oświetlenie punktowe, które sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy mamy ochotę się zrelaksować. Może to być lampa stojąca czy mała lampka, którą postawimy na komodzie. Powinny mieć ciepłą, nieco przygaszoną barwę światła. Odpowiednie oświetlenie sprawi, że w naszym salonie będzie przytulnie i klimatycznie.

Balkon - przedłużenie salonu

Balkon to miejsce, na którym zwłaszcza latem, wielu z nas spędza więcej czasu niż w salonie. Chcąc zaaranżować salon z wyjściem na balkon, powinniśmy postawić przede wszystkim na zastosowanie jednakowego stylu. Zarówno dodatki znajdujące się na balkonie, jak doniczki, świeczki czy inne elementy dekoracyjne powinny pasować do wnętrza salonu. Dzięki temu, nasze mieszkanie będzie spójne i estetyczne. Świetnym rozwiązaniem są markizy balkonowe. Wrocław i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie znajdziemy odpowiednią firmę zajmującą się ich montażem. Markiza osłoni nas od słońca i sprawi, że przesiadywanie na balkonie będzie jeszcze bardziej przyjemne.