Jak rozkręcić działalność na Dolnym Śląsku?

Jak rozkręcić działalność na Dolnym Śląsku?

Południowo-zachodnia Polska przywołuje nam do głowy kilka skojarzeń. Na pierwszym miejscu warto zwrócić uwagę na niesamowite wręcz warunki naturalne do wspinaczki. Sudety znajdą coś zarówno dla miłośników cięższych szlaków, jak i amatorów lubujących się w spacerach łagodnymi zboczami. Dolny Śląsk to także doskonałe miejsce do rozwoju biznesu.

Nie tylko przed biurkiem

Bardzo duża część młodych osób wchodzących na rynek pracy ma bardzo wąskie pole widzenia. Dla nich przede wszystkim liczy się znalezienie zatrudnienia lub rozpoczęcie swojej własnej działalności gospodarczej w szeroko rozumianych usługach. Szczególnie dotyczy to tej młodzieży, która pochodzi z większych miast – w przypadku Dolnego Śląska będzie to przede wszystkim Wrocław. Oczywiście jest to naprawdę wąska perspektywa – cały czas mamy do czynienia z dużym zainteresowaniem pracami fizycznymi precyzyjnymi. Świetnym przykładem jest szklarz. Oława, Legnica, Lubin – w wielu miastach w regionie znajdziemy wielu specjalistów w tym zakresie, którzy wcale nie odbiegają poziomem od tych z największych polskich metropolii.

Międzynarodowy zasięg

Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na to, jak duże perspektywy daje Dolny Śląsk pod kątem międzynarodowej ekspansji oraz potencjalnego przyciągania największych światowych marek. Bardzo często podkreśla się bogaty rynek pracy, między innymi ze względu na silnie rozwiniętą bazę uniwersytecką na wielu kierunkach w stolicy Dolnego Śląska. Ogromne znaczenie ma także aspekt logistyczny. Lotnisko cieszy się stale rosnącą popularnością, ale przede wszystkim musimy pamiętać o sieci drogowej. Autostradą możemy dojechać do Niemiec oraz przeciąć całą południową Polskę, a dodatkowo możemy zauważyć wiele dróg ekspresowych. Dlatego tak dużo firm interesuje wynajem powierzchni biurowych. Wrocław to świetne miejsce do rozwoju biznesu międzynarodowego.

Poza województwem

Dolny Śląsk jest naprawdę dużym obszarem pod kątem geograficznym. Nie da się ukryć, że nie zawsze możemy skupiać się tylko i wyłącznie na szukaniu usług oraz przedsiębiorców tylko i wyłącznie w granicach województwa. Dzięki bliskości specjalistów z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej oraz centralnej części kraju mamy naprawdę szeroki wybór takich branż jak na przykład geodezja. Kalisz należy do czołówki zainteresowania tym konkretnym zawodem.