Jak urządzić siedzibę swojej firmy?

Jak urządzić siedzibę swojej firmy?

Podjąłeś decyzję o założeniu swojej firmy i zastanawiasz się, jak urządzić jej siedzibę? Nawet jeżeli początkowo będzie niewielka, musisz dokładnie wszystko zaplanować. W końcu stanie się wizytówką Twojej marki! Nie martw się, podpowiemy Ci kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym poradzisz sobie z tym zadaniem.

W poszukiwaniu idealnego biura

Zacznijmy od podstaw, a więc od znalezienia nieruchomości. Jeśli chodzi o biuro do wynajęcia, Wrocław i inne duże miasta zapewniają naprawdę spore pole do popisu. Aby znaleźć to właściwe, kieruj się kilkoma istotnymi aspektami. Po pierwsze, lokalizacja. Lokale w centrum i w niewielkiej odległości od niego oznaczają wyższy czynsz, ale i zapewnią Ci spore zainteresowanie potencjalnych klientów. Sam określ, czy Twój budżet pozwala na taki wydatek. Jeżeli nie, to żaden problem. Inne części miasta również mają sporo do zaoferowania. Wybieraj dobrze skomunikowane obszary i obiekty, które dobrze się prezentują. Najlepiej, gdy biuro będzie znajdowało się na parterze, bo dzięki temu stanie się dostępne dla osób w różnym wieku, także dla tych o ograniczonej mobilności.

Istotna rola metrażu nieruchomości

Wybierając lokal, zwróć uwagę na metraż i dopasuj go do swoich potrzeb. Lepiej postawić na ten nieco większy niż zbyt mały. Wrażenie przestronności i swobody zawsze spotyka się z lepszym odbiorem niż niewielka, przytłaczająca przestrzeń. Nie wynajmuj jednak przesadnie wielkiej nieruchomości, bo koszty eksploatacji mogą stać się wyjątkowo odczuwalne. Warto podkreślić, że najbardziej atrakcyjne są lokale z kilkoma pomieszczeniami. Dużo łatwiej możesz wydzielić w nich zaplecze socjalne, pokój konferencyjny, czy swój gabinet.

Niezbędne wyposażenie biura – co powinno się w nim znaleźć?

Zajmijmy się teraz poszczególnymi elementami wyposażenia. Biurka, sprzęty elektroniczne, takie jak komputery, drukarki, telefony i kserokopiarki to nie wszystko. Oprócz tego przydadzą się solidne szafy na dokumenty, ergonomiczne fotele i porządne oświetlenie. Sofa do salonu doskonale sprawdzi się nie tylko w Twoim domu, ale i w siedzibie firmy. Wybierz taką o niewielkich rozmiarach, a okaże się idealna, gdy odwiedzi Cię kilku kontrahentów. Znacznie wygodniej będzie im się siedziało na niej niż na plastikowych krzesłach, prawda? Zwieńczeniem dzieła będą drobne dekoracje w postaci obrazów na ściany, ozdobnego zegara, czy wazonu na kwiaty o fikuśnym kształcie. Całość stworzy nietuzinkowe, gustowne wrażenie i sprawi, że biuro będzie wyglądało profesjonalnie i elegancko.