Kilka dni odpoczynku w Polsce

Kilka dni odpoczynku w Polsce

Długie weekendy to świetna okazji do tego, aby móc się zrelaksować. Bardzo duża część osób w tym momencie wybiera pozostanie we własnych czterech ścianach i spędzenie czasu w gronie najbliższych. Jeżeli jednak mamy takie możliwości, to warto zastanowić się nad wyjazdem. Polska jest pełna niesamowitych krajobrazów oraz miejsc do zwiedzenia.

Cisza i spokój na północy

Morze Bałtyckie niesie ze sobą falę nostalgicznych wspomnień. Przypominamy sobie pierwsze dni na piaszczystej plaży, zapach smażonej ryby oraz charakterystyczny smak gofrów w gorących promieniach słonecznych. Każdy z nas ma jakieś inne wspomnienia, które w zdecydowanej większości nacechowane są pozytywnie. Dodatkowo pochodzimy z różnych stron kraju, dlatego siłą rzeczy pamiętamy zdecydowanie różne kurorty na linii brzegowej mającej niemalże czterysta pięćdziesiąt kilometrów długości. Niektórych wymarzonym miejscem są Międzyzdroje, dla innych będzie to Kołobrzeg czy Krynica Morska. Apartamenty w tych miastach cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w letnich miesiącach, ale również poza sezonem wakacyjnym.

Górskie piękno

Jeżeli chcemy poczuć prawdziwą zimę na początku roku, warto skierować swój wzrok na południe naszego kraju. Polskie góry od wielu lat stanowią niesamowite spektrum turystów, którzy przyjeżdżają w zupełnie innych celach. Znajdziemy tam szlaki dla pieszych wędrówek otwarte zarówno w sezonie letnim, jak również przez cały rok. Oczywiście warto uprzednio sprawdzić pogodę oraz ich stopień trudności, ponieważ nie muszą być one wcale dobre dla nas. Nie możemy rzecz jasna zapomnieć o miłośnikach białego szaleństwa. Trudno sobie wyobrazić, aby narciarze czy snowboardziści nie cieszyli się na widok białego puchu, który już od Świąt Bożego Narodzenia dominuje na stokach w Szklarskiej Porębie, Wiśle czy też Białce Tatrzańskiej.

Śladami parków narodowych

W całej Polsce znajdziemy dwadzieścia trzy obszary, które są pod absolutną ochroną. Każdy z nich jest inny, jednak mają jedną wspólną cechę - bogactwo naturalne. Możemy wybrać się podziwiać największy rezerwat żubrów w Europie w Puszczy Białowieskiej. Dla miłośników górskich wędrówek fantastycznym pomysłem będzie Bieszczadzki Park Narodowy, w którym możemy podziwiać ciągnące się kilometrami połoniny. Wreszcie osoby wolące szum fal i bryzę bijącą od morza z pewnością znajdą coś dla siebie na klifach Wolińskiego Parku Narodowego.