Oddychanie świeżym powietrzem z jodem

Oddychanie świeżym powietrzem z jodem

Wypoczynek może odbywać się w wielu różnych miejscach nie tylko na świecie, ale również bez konieczności wyjazdu za granicę. Mnóstwo osób wybiera góry niezależnie od pory roku i możliwości szusowania po zaśnieżonych stokach lub spacerowania po górskich szczytach. Inni jednak kierują swój wzrok na północ w stronę malowniczych wybrzeży Morza Bałtyckiego.

Tuż przy granicy

Chociaż na mapie wyglądają bardzo podobnie, zachodnie oraz wschodnie wybrzeże Morza Bałtyckiego od strony polskiej zdecydowanie się od siebie różnią. Ma na to wpływ przede wszystkim bardzo wyjątkowe w skali europejskiej dorzecze Odry, które tworzy bardzo dużą liczbę dorzeczy oraz zalewów. Z tego właśnie powodu tamtejsze kurorty cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów nie tylko z Polski, ale również z innych krajów naszego kontynentu. Międzyzdroje, Świnoujście, Międzywodzie - apartamenty w tamtych regionach są zarezerwowane z wyprzedzeniem na wiele miesięcy. Szczególnie dzieje się tak w przypadku rezerwacji na miesiące letnie, oraz długie weekendy takie jak Wielkanoc, czy pierwsze dni maja.

Gdańsk i jego okolice

To właśnie Trójmiasto jest największą aglomeracją na całym wybrzeżu. Właśnie z tego powodu bardzo dużo osób decyduje się na spędzenie swoich wolnych dni właśnie w tamtym regionie. Biorąc pod uwagę miasta spoza obszaru trójmiejskiego, największą popularnością cieszą się te na Półwyspie Helskim, czyli Jurata, Hel lub Chałupy oraz Krynica Morska. Apartamenty z widokiem na morze w tych miejscem to fantastyczne miejsce na wakacje zarówno samemu, jak również z całą rodziną. Oprócz samych warunków na miejscu możemy również cieszyć się smakiem tradycyjnych potraw związanych z polskim wybrzeżem, ale również coraz lepszą pogodą i przepiękne, długie piaszczyste plaże.

A może na stałe?

Coraz częstszy jest model pracy zdalnej. Sto procent czasu spędzonego poza biurem sprawia, że możemy nie patrzeć na lokalizację naszej pracy przy wyborze miejsca zamieszkania. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, czy przypadkiem nie powinniśmy przeprowadzić się na stałe na północ naszego kraju. To właśnie tam powietrze jest zdecydowanie najmniej zanieczyszczone, co będzie fantastyczne dla naszego układu oddechowego. Jeżeli chcemy uciec od wielkomiejskiego zgiełku, z pewnością zainteresują nas domy na sprzedaż. Kaszuby, Pobrzeże, a nawet Mazury Zachodnie - mnóstwo z nas decyduje się na zamieszkanie właśnie w tamtych regionach, ze względu na bliskość atrakcji turystycznych oraz niezwykłe warunki naturalne.