Ogród w stylu romantycznym - czym się charakteryzuje i jak go zaaranżować?

Ogród w stylu romantycznym - czym się charakteryzuje i jak go zaaranżować?

Ogród romantyczny to połączenie stylu rustykalnego z elegancją. Kojarzy nam się z ogrodami książąt w XIX wieku. Charakteryzuje się przede wszystkim naturalnością i tajemniczością. Aranżując taki ogród, stworzymy wokół swojego domu magiczne miejsce, w którym z przyjemnością będziemy chcieli odpocząć po całym dniu. Ogród romantyczny kojarzy się ze spokojem, naturą i niesamowitym klimatem. Sprawdź, jak go zaaranżować.

Romantyczne rośliny

Ogród romantyczny cechuje się bujną roślinnością. Można określić, że powinien w nim panować kontrolowany chaos. Rośliny powinny być różnorodne, bujne i występować w wielu kolorach, jak róż, biel, błękit, fiolet czy czerwień. W przypadku ogrodów w stylu romantycznym popularnym rozwiązaniem jest zakładanie łąki kwietnej. Składają się one z różnego rodzaju polnych kwiatów, które zachwycają swoim wyglądem. Dodatkowo łąka kwietna nie wymaga szczególnej pielęgnacji. W sklepach dostępne są gotowe mieszanki kwiatów i roślin. Taki pomysł sprawdzi się idealnie w przypadku ogrodu w stylu romantycznym. Nabierze on wyjątkowego klimatu i stanie się przytulnym, zacisznym azylem.

Kwiaty w romantycznym ogrodzie

W ogrodzie romantycznym dominują naturalne kompozycje kwiatowe. Mogą również pojawić się kwiaty w różnego rodzaju donicach. Ogród powinien jak najbardziej przypominać dziką naturę, dlatego starajmy się, aby nie sadzić roślin w symetrycznych odstępach. Idealnie sprawdzą się różnego rodzaju rośliny cebulowe. Najlepszym rozwiązaniem będą cebulki kwiatów takich jak hiacynty, przebiśniegi czy szafirki. Podczas aranżacji romantycznego ogrodu dozwolone są wszelkie rośliny charakteryzujące się naturalnym wyglądem, delikatne i lekkie. Warto posadzić również ozdobne trawy, a także pnącza, jak winobluszcz czy róże pnące, które sprawią, że ogród będzie wyglądał tajemniczo i wyjątkowo.

Zaciszne miejsce

W romantycznym ogrodzie powinno znaleźć się zaciszne miejsce, w którym będziemy mogli schować się, by odpocząć po całym dniu i czerpać energię z natury. W tym celu posłuży nam na przykład klimatyczna pergola, położona z boku ogrodu, wśród pnących się roślin i delikatnych kwiatów w niewielkich donicach. Może być wykonana z drewna, pomalowanego na biało.  W środku mogą znajdować się meble ogrodowe, a także świeczki, które stworzą niesamowity klimat w trakcie długich, letnich wieczorów. Takie malownicze miejsce może stać się tym, w którym będziemy chcieli spędzać czas, relaksując się i wyciszając.

Ogród w stylu romantycznym powinien cechować się między innymi bujną roślinnością. Powinien zostać zaaranżowany w taki sposób, aby panował w nim kontrolowany chaos. Dzięki temu będziemy mogli poczuć się jak w tajemniczym ogrodzie z bajki.