Płytki do łazienki – jakie wybrać?

Płytki do łazienki – jakie wybrać?

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie. Podstawowym problemem jest to, jakie płytki wybrać – duże, a może małe? Jakie na ścianę, a jakie na podłogę? We wzorki, czy może klasyczne? Prostokątne, a może jednak kwadratowe? Czy płytki, które wybierzemy na pewno sprawdzą się w naszej łazience? W poniższym artykule podpowiadamy, jakie płytki wybrać i czym kierować się przy ich wyborze. Zapraszamy do lektury.

Płytki z kamienia naturalnego – dlaczego warto?

Wiele osób popełnia ten sam błąd. Wybierają płytki, które posiadają atrakcyjną cenę i ładnie się prezentują. Jednak jest to inwestycja na długie lata, dlatego powinna być dokładnie przemyślana. Wybór wcale nie jest taki prosty, na sklepowych półkach możemy zaobserwować naprawdę szeroki wybór. Jakie płytki wybrać, by prezentowały się elegancki, były trwałe oraz łatwe w pielęgnacji? Uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór płytek z kamienia naturalnego. Bez względu na to, czy wybierzemy płytki granitowe płomieniowane, czy  płytki gresowe, możemy mieć pewność, że to rozwiązanie odporne jest na uszkodzenia mechaniczne, działanie niskich oraz wysokich temperatur, a w dodatku są łatwe w utrzymaniu czystości.

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki do łazienki?

Wybierając płytki do łazienki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Wielkość płytek, która ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Małe płytki oznaczają dużą liczbę fug, które ciężko utrzymać jest w czystości. Jak już wyżej wspomnieliśmy materiał pełni bardzo istotną kwestię, musi być wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Ważne są również wzory i faktura. Jasne płytki dają poczucie świeżości i optycznie powiększają wnętrze. Natomiast ciemne wyglądają elegancko i świetnie łączą się z jasnymi. Istotne są także kształty, umiejętne połączenie różnych rodzajów płytek, może dać niezwykłe efekty.

Płytki do łazienki – podsumowanie

Wybór odpowiednich płytek do łazienki to niezwykle trudne zadanie. Szukając idealnego rozwiązania, warto zapoznać się z najnowszymi trendami, by zaczerpnąć inspiracji. Oczywiście o ile decydujemy się na klasyczne płytki, w neutralnym kolorze i typowym kształcie, nie będzie to zbyt trudne zadanie. Jednak, gdy chcemy zaszaleć i np. wyróżnić wnętrze ciekawą mozaiką lub zastosować bardziej charakterystyczne wzory, czy kolory będziemy musieli dokładnie przemyśleć wybór. Dopasować meble i akcesoria, tak by pomieszczenie tworzyło spójną całość, a przebywanie w nim było czystą przyjemnością.