W jakim miejscu pracować?

W jakim miejscu pracować?

To pytanie wcale nie należy do najprostszych. Wiele osób uważa, że do pracy biurowej wystarczy zaledwie komputer oraz połączenie do internetu i odpowiedni fotel. Sama przestrzeń może działać na nas kojąco, motywująco lub deprecjonująco. Warto zadbać o wiele detali, które znacząco mogą wpłynąć na efektywność realizacji naszych zadań zawodowych.

W największych miastach

Pomału wracamy do normalnego funkcjonowania i przebywania w biurach. Dwa lata pandemii dla wielu osób stanowiły trudny czas pod kątem organizacji. Szczególnie dotyczyło to rodzin z dziećmi, które poza własnymi sprawami musiały mieć cały czas oko na swoje smyki uczące się zdalnie. Dla takich pracowników powrót do stacjonarnego wykonywania swoich obowiązków z pewnością przyszedł wraz z dużą ulgą. Nowe firmy na rynku obecnie poszukują takiej przestrzeni, która w największych aglomeracjach w kraju pozwoli wznieść ich działania na jeszcze wyższy poziom. Do tego celu niezbędne będzie odpowiednie biuro do wynajęcia. Katowice, Kraków, Poznań - w wielu miastach w całym kraju coraz trudniej znaleźć idealne miejsce zarówno dla nas, jak i dla naszych pracowników.

Nowa przestrzeń domowa

A jednak bardzo duża część pracowników woli pozostać w swoich własnych czterech ścianach. Niektórym udało się wyrobić odpowiednie nawyki, dzięki którym we właściwy sposób organizują swoją pracę. U innych wygrywa lenistwo i brak chęci poświęcania przynajmniej godziny na podróż do pracy oraz powrót. Właśnie z tego powodu należy nieco przemodelować nasze cztery ściany. Nawet w kilkudziesięciometrowych mieszkaniach w blokach możemy wygospodarować przestrzeń, która dobrze się nada do pracy zdalnej. Jeżeli robimy aktualnie remont, to wielu architektów oferuje pakiety wykończeniowe przeznaczone właśnie dla osób, które postanowiły wykonywać swoje obowiązki zawodowe z własnych czterech ścian.

Sprzęt na wysokim poziomie

Możemy wybrać idealną przestrzeń, ale nie damy rady funkcjonować we właściwy sposób bez odpowiedniego sprzętu. Wszystko zależy od tego, jakie mamy obowiązki w pracy. Osoby zajmujące się pisaniem oraz tworzeniem treści nie potrzebują wielocalowych ekranów - wystarczy im dobrze funkcjonujący procesor oraz dobrze dopasowana klawiatura. Programiści oraz architekci muszą być wyposażeni w większe monitory, które pozwolą im mieć pełen obraz swoich projektów. Mamy także dużo osób na stanowiskach administracyjno-organizacyjnych, wśród których multitasking stanowi codzienność. Takim pracownikom gorąco polecamy posiadanie kilku ekranów na jednym biurku.