Zalety mieszkania nad morzem

Zalety mieszkania nad morzem

Wielu z nas marzy o życiu nad morzem, a badania pokazują, że życie na wybrzeżu może być korzystne zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Na długo, zanim uzdrowiska nadmorskie stały się modne dla spragnionych odpoczynku i relaksu, wytchnienie nad morzem było często polecane przez lekarzy. Dlaczego dom nad morzem jest tym czego potrzebujesz?

Morskie powietrze pomaga lepiej spać

Jeśli po wizycie nad morzem czujesz się bardziej śpiący lub bardziej wypoczęty, nauka potwierdza dlaczego. Morskie powietrze jest dobre do snu, ponieważ jest ogólnie czystsze i świeższe, z wyższym poziomem tlenu, co może poprawić sen. W rzeczywistości jony ujemne w powietrzu morskim przyspieszają zdolność wchłaniania tlenu, a także pomagają zrównoważyć poziom serotoniny, jednego z hormonów szczęścia. Jedno z badań z 2015 roku potwierdziło pogląd, że oddychanie powietrzem morskim pomaga lepiej spać. Okazało się, że ludzie śpią średnio o 47 minut dłużej w nocy po przyzwoitej wędrówce nad morzem. To w porównaniu z dodatkowymi 12 minutami dla tych, którzy wybrali się na spacer w głębi lądu o podobnej długości. Jeżeli chciałbyś zmienić swoje miejsce zamieszkania, apartamenty do kupienia nad morzem są właśnie dla Ciebie.

Czas nad morzem poprawia też zdrowie psychiczne

Oprócz poprawy snu ostatnie badania naukowe pokazują, że życie na wybrzeżu może również pomóc w zapobieganiu depresji i lękom. Przeprowadzono badania i pytano ludzi, jak oceniali własne zdrowie w odniesieniu do miejsca, w którym mieszkali. Wyniki pokazały, że ludzie mieszkający w pobliżu wybrzeża doświadczają mniejszego stresu psychicznego, ale kiedy ci sami ludzie przenieśli się w głąb lądu, skutki były odwrócone. Oprócz poprawy snu ostatnie badania naukowe pokazują, że życie na wybrzeżu może również pomóc w zapobieganiu depresji i lękom. W rzeczywistości nie musisz nawet moczyć stóp, aby odczuć psychiczne i zdrowotne korzyści płynące z życia nad morzem. Samo patrzenie na ogrom wody przed sobą może pomóc spojrzeć na Twoje zmartwienia z innej perspektywy. Twoje lęki mogą wydawać się trywialne, gdy patrzysz na panoramę przed sobą. Dodatkowo szum fal może być bardzo uspokajający. Jeśli mieszkasz w górach i chcesz mieć bliżej nad morze, ale sama przeprowadzka na wybrzeże nie wchodzi w grę, to zainteresują Cię domy na sprzedaż pod Warszawą. Będzie mieć drogę na wybrzeże krótszą o połowę.

Słona woda pomaga leczyć twoje ciało

Polepszenie zdrowia fizycznego to kolejna potencjalna korzyść płynąca z życia nad morzem. Woda morska jest bogata w minerały, takie jak magnez, chlorek, sód, potas, jod i siarka, z których wiele ma działanie lecznicze i przeciwzapalne na skórę. Badanie przeprowadzone w 1999 roku na w Niemczech wykazało, że połączenie wody morskiej i promieniowania UVB może poprawić niepokojące problemy skórne, takie jak zapalenie skóry i łuszczyca. Moczenie w wodzie morskiej to naturalna kuracja dla skóry. Jest świetna dla skóry wrażliwej lub skłonnej do egzemy. Dodatkowo morskie powietrze zawiera mgiełkę słonej wody, która wydaje się mieć kojący wpływ na śluzówkę układu oddechowego. Tak więc osoby żyjące z chorobami, takimi jak zapalenie zatok, mogą odnieść korzyści z życia nad morzem.