Zamieszkaj pod miastem!

Zamieszkaj pod miastem!

Mnóstwo osób decyduje się na ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku i przeniesienie się kilka kilometrów poza aglomerację. Z jakich powodów? Przede wszystkim w centrum nie ma praktycznie możliwości zagwarantowania sobie ciszy i spokoju, a także wolnej przestrzeni do spacerów z najbliższymi. Nie można zapominać o kilku kwestiach w trakcie takiej przeprowadzki.

Odpowiednie planowanie

Taka decyzja jak inwestycja w cztery ściany nie może zostać podjęta w sposób pochopny. To miejsce ma służyć nam przez kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat. Dlatego właśnie powinniśmy się bardzo mocno zastanowić, jaki kształt ma ono przybrać. Ostatnimi czasy furorę robią projekty domów nowoczesnych. Dominacja bieli oraz szarości w połączeniu z dużą liczbą otwartych przestrzeni w środku oraz dużych okien daje fantastyczny efekt. Duża liczba architektów korzysta właśnie z takich rozwiązań, podobnie jak deweloperzy. Oczywiście to wcale nie oznacza, że tradycyjne dwuspadowe dachy z czerwoną dachówką odeszły już w zapomnienie, jednak większość Polaków woli postawić na bardziej modernistyczne rozwiązania.

Niewidoczne na pierwszy rzut oka

Zdjęcia oraz wizualizacje naszych nowych domów wyglądają zazwyczaj olśniewająco. Fotograf lub grafik ma za zadanie przedstawić to miejsce w jak najlepszy sposób. Jednak nawet on swoim obiektywem lub programem graficznym nie jest w stanie uchwycić wszystkich detali. Mowa tutaj rzecz jasna o tym, co kryje się pod ścianami oraz w fundamentach. Takie urządzenia jak agregaty chłodnicze, grzejniki czy bojlery w dużej mierze decydują o tym, jak będzie nam się mieszkać w przyszłości. Nawet w najpiękniejszych czterech ścianach na świecie nieregularnie lecąca ciepła woda pod prysznicem będzie nas doprowadzać do szewskiej pasji, podobnie jak stale wyłączające się kaloryfery w najchłodniejsze dni w roku.

Wystrój wnętrza

Jeżeli chodzi o urządzenie najważniejszych pomieszczeń, to zazwyczaj dostajemy od architektów kilka gotowych rozwiązań, z których możemy wybierać. Oczywiście możemy sami przejąć inicjatywę, dzięki czemu wzrośnie nasza świadomość na temat wielu różnych materiałów. Do blatu kuchennego powinnismy użyć materiału będącego jednocześnie odpornym na wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz sprawdzającym się pod kątem wizualnym. Granit płomieniowany oraz trawertyn to ciekawe rozwiązania w tym aspekcie. Coraz więcej osób szuka możliwości industrialnego wykończenia salonu, w czym bardzo może pomóc ceglana ściana za telewizorem. To zaledwie kilka z aspektów, które możemy wprowadzić w życie w naszym nowym domu.